Catering

Catering Firmaları İstanbul İhtiyacını Karşılıyor Mu?

Catering Firmaları İstanbul İhtiyacını Karşılıyor Mu?

Catering firmaları İstanbul için çok zorunlu bir sektördür. Bunda kimsenin bir itirazı olmasa gerek. 17 milyona yaklaşan nüfusuyla ve yoğun çalışma temposuyla İstanbul, catering ihtiyacını her gün biraz daha hissediyor.  Farklı sektörlerin ve farklı özellikte ihtiyaçların olduğu İstanbul, gıda sektöründe oldukça hareketli ve yoğun bir çalışma hayatına sahip. Özellikle günün her saatinde aktif bir iş hayatı olan mega şehirde çalışanların sağlıklı beslenmesi ve tam zamanında öğün yemesi de ciddi bir sorun oluyor. Bu da doğal olarak daha da büyüyen bir talep haline geliyor. Üstelik bu talebi karşılamak için “merdiven altı” tabir edilen işletmelerin sayısı da her geçen gün artıyor. Firmalar da mecburen ya bu firmalara ya da tost, döner gibi ürünlere yönelmek zorunda kalıyor. Ancak bu ürünlerle uzun süreli bir istikrar sağlanamaz.

Catering Firmaları İstanbul

Sağlıklı ve Dengeli Beslenmek Herkesin Hakkı

İster çalışan olsun ister işveren sağlıklı ve dengeli beslenmek herkesin en temel hakkıdır. Ancak bunu yapabilmek için yeterli kaynağı olmayan firmalar catering firmalarıyla çalışarak bu sorunu büyük ölçüde çözebiliyorlar. Bunun yanında çalışılan catering firmaları ve ürünlerinin sağlığı bir yana lezzeti ve zamanında teslimat gibi özellikleri de her iki taraf için büyük sorun oluyor. İşte temel olarak bu ve diğer konularda catering firmaları İstanbul için sorun teşkil ediyor. Kaldı ki yemeğin lezzeti bir yana temizliği ve gerekli kurumlardan alınan belgeleri olmadan üretim yapan firmalar var. Ve bunların riski ise her geçen gün artıyor.

Catering Firmaları
Catering Firmaları

Catering Firmaları İstanbul İçin Ne Sunmalı?

Öncelikle catering firmaları İstanbul çalışanlarına sağlıklı yemekler sunmalı. Bu da doğal olarak taze sebze ve meyve ile başlıyor. Daha sonra kullanılan et ya da kuru gıda gibi tüm malzemelerin güvenilir kurumlardan tedarik edilmesi gerekir. Bu tedarik zincirinden sonra güvenli ve temiz bir pişirme ortamı gerekecektir. Bu pişirme ortamı ise gerektiği gibi steril olmalı ve çalışanların periyodik olarak sağlık muayeneleri yapılmalı. Sonuçta belki de binlerce çalışanın sağlığı söz konusu. Kaldı ki her şey tam olsa bile nakliye işi de tam zamanında yapılmalı. Kısacası catering firmaları aslında şehrin ve ekonominin doğru şekilde çalışması için perde arkasında çok önemli bir göreve sahipler. Ancak bunun farkında olan markaların sayısının daha da artması gerekiyor.

Son Yazılarımızdan Bazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.