Catering

Catering Firmaları ve İş Dünyası

Dünyanın her yerinde catering firmaları özellikle de iş dünyası için çok önemlidir. Birleşmiş Milletler raporuna göre dünyadaki iş gücünün %90 kadarı KOBİ diye tabir edilen firmalara ait. Yani “Küçük ve Orta Boy İşletmeler” demek. Bu firmalar büyük işletmeler olmayıp 10 kişi ya da 100 kişi de olabiliyor. Ancak çalışan sayısı ya da yapılan iş ne olursa olsun hemen her işletmenin ortak bazı ihtiyaçları olur. Evet dünyada olduğu kadar ülkemizde de aynı durum söz konusudur. Yani iş gücünün dolayısıyla da ekonominin %95 kadarı KOBİ denilen işletme türüne aittir. Hal böyle olunca ekonomi için çok değerli ve çok büyük bir kitle ortaya çıkıyor. Gerek KOBİ gerekse büyük kurumsal firmalar olsun catering hizmetine ihtiyaç duyar. İşte bu yüzden dünya üzerinde catering ciddi ve önemli bir sektör haline gelmiştir.

Taze Fasulye
Taze Fasulye

Ortak İhtiyaç Catering Firmaları

Catering firmaları bu büyük ekonomik gücün belki de en büyük desteklerinden birisidir. Bir işletmenin arka plandaki en büyük ihtiyaçlarından birisi de beslenmedir. Çalışanların sağlıklı ve dengeli beslenmesi kadar yedikleri yemekten keyif almaları da önemlidir. Bu, firmaların göz önünde olmayan ama ciddi bir ihtiyaç kalemidir. Hiç bir firma çalışanının hastalanmasını ve işlerin aksamasını istemez. Üstelik iyi bir yemek verimliliği arttıran etkenlerden biridir de. Tüm bunlar son tahlilde işletmenin ve dolayısıyla da ülke ekonomisinin can damarlarından birisidir. 

Kıyma
Köfte

Catering Firmaları Arasından Tercih Yapmak

Öncelikle catering firmaları arasından tercih yapmak oldukça zor bir şeydir. Sonuçta yoğun bir rekabet ortamı ve acil bir ihtiyaç var. Özellikle de büyük şehirlerde, organize sanayi bölgelerinde bu hizmet çok kritik bir hale gelir.  Peki doğru bir firmayı nereden ve nasıl bulacaksınız? Temel olarak her firma yemek servisi yapıyor. Ancak işletmenizin durumuna göre yerinde üretim ya da taşıma yemek diye adlandırılan iki farklı hizmeti tercih edebilirsiniz. Bu farklar ise; 
Taşıma Yemek: catering firmasında yemek pişer ve servislerle adresinize gelir,
Yerinde Üretim: Mutfak size ait olur. Ancak çalışan personel, yapılacak yemek ve kullanılacak malzemeler catering firmasına aittir. 

Bunun dışında ayrıca firmanızın kapasitesi, yemek saatleriniz mesai durumunuz gibi pek çok etkeni değerlendirmek durumundasınız. 

Catering için talep, ve bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz e-mail ile ya da telefon, whatsapp ile de bize ulaşıp aklınızdaki soruların cevabını bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.