CateringToplu Yemek

Catering Fiyatları 2020

catering fiyatları 2020

Catering fiyatları 2020 yılında nasıl değişti? Özellikle gıda sektörü sürekliliği ve değişkenliği ile oldukça hareketlidir. Bu hareketliliğin bir çok nedeni olsa da ilk sırada sürekli güncellenmesi gereken menüler gelir. Sonra da bu menülere göre yapılacak alımlar ve ek malzemeler gelir. İşte bunları her gün takip etmek bir yana kaliteli ürün aramak bile başlı başına bir iştir.

catering fiyatları neye göre belirlenir
catering fiyatları neye göre belirlenir

Catering Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Catering fiyatları ilk olarak temel maliyetlere göre şekillenir. Peki nedir bu temel maliyetler? Elbette her işletmenin temel giderleri olan elektrik, su ve ısınma sistemleridir. Bunların haricinde personel giderleri ve diğer sabit harcamalar fiyatı etkiler. Bu kalemler hemen her firmada olduğu için sektör ortalamasını bunlar belirler. Ancak asıl fiyat farkını diğer giderler belirler. Her firma kendi fiyatını belirlerken yemek ile ilgili doğrudan harcama yapılan bu kalemleri daha çok dikkate alır.
Bu kalemlerin başında temel gıda malzemeleri gelir. En basitinden bir çorba için bile en az 5 – 6 çeşit malzeme kullanılır. Kaldı ki menüde 4 ya da 5 çeşit varsa kullanılacak malzemelerin çeşidi ve miktarı da artar. İşte burada firmalar hangi malzemeyi nereden ve hangi fiyattan temin edecekler? Örneğin pirinç için daha ucuz olan ithal markalar mı yoksa yerli ama daha pahalı olan markaları mı tercih edecekler? Her ne kadar göze çarpmasa da aslında bu çok ciddi bir detaydır. İthal ürünlerin GDO ya da diğer sorunlarının olup olmadığının kontrolü yapılıyor mu? Bunun dışında örneğin kullanılacak meyve ve sebzeler nasıl temin ediliyor? Kaliteye önem veren firmalar meyve ve sebze halinden günlük taze ürünleri temin ederler. Ancak burada fiyatlar değişkendir. Bu yüzden geçen senenin aynı dönemdeki fiyat ortalamasını dikkate alırlar. Bu da catering fiyatları için başka bir referans noktasıdır.

catering fiyatları 2020
catering fiyatları 2020

Catering Fiyatları ve Lezzetleri

Catering fiyarları sadece yemek maliyetine oranla belirlenmez. Firmanın kalitesi de bir nebze olsun bu fiyata etki eder. En basitinden taze ürün alımı için ayrı bir personel hatta birden çok personel bile çalıştırılabilir. Ki hal alışverişinin önemli bir kısmının gece yapıldığını düşünürseniz bu aslında bir çeşit zorunluluktur. Kaldı ki bu personeller kaliteli ve uygun fiyatta ürün bulabilmek için oldukça çok titiz çalışmalılar. Hepsi bununla da bitmez. Yemeğin hazırlığı, pişirilmesi, porsiyonlanması ve dağıtımı da tecrübeli ve uzman kişilerce yapılmalıdır.

catering fiyatları
catering fiyatları

Derya Catering olarak on bin kişilik günlük üretim kapasitemizle 25 yılı aşkın süredir lezzetli, kaliteli ve güvenilir yemekler üretiyoruz. 24 saat çalışan üretim tesisimizde catering fiyatları belirlenirken kaliteyi, hesaplı fiyatları ve lezzeti her zaman ilk sıraya alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir