Catering

Catering Fiyatları ve Sunulan Hizmetler

İstanbul Avrupa Yakası catering firmaları ve catering fiyatları açısından oldukça hareketli ve bol alternatifler sunuyor. Ülkemizin iş gücünün önemli bir kısmını barındıran İstanbul için de zaten başkası düşünülemezdi. Ancak bu yoğun iş temposunda sadece lezzetli ve kaliteyi değil, aynı zamanda fiyatı da göz önünde bulunduran oldukça çok firma var. Peki ama bu yoğun rekabetten, oldukça fazla olan alternatiflerden hangi firmayı nasıl seçeceksiniz?

Catering fiyatları
Catering fiyatları

Avrupa Yakası Catering Fiyatları

Dünyanın hemen her yerinde catering ya da tabldot yemek hizmetleri sürekli bir değişim içindedir. Bunun sebebi ise değişen beslenme alışkanlıkları, ekonomi ve müşteri ihtiyaçları, istekleridir. Ancak hemen hepsinde değişmeyen temel kriterde catering fiyatları olsa gerek. Çünkü istisnasız her firma maliyeti düşürmeye çalışır. Peki düşük maliyet mi yoksa yüksek kalite mi? Bu soruda ilk önce şunu göz önünde bulundurmalısınız. 

“Ucuza yenilen yemek gerçekte ne kadara mal olur?” Çünkü çalışanların verimi, sağlık problemleri ve diğer konular doğrudan yemekle ilgilidir. Kaldı ki çoğu firma çalışanlarından yemek hakkında şikayet duymak istemez. İşletmenin yaptığı işe odaklanması ve verimlilik daha ön planda olur. Ayrıca yemek saatinden mutlu ayrılan çalışanlar yaptıkları işe daha çok odaklanırlar.

Catering Fiyatları
Catering fiyatları

Yemeğin Gerçek Maliyeti

Basit bir çıkarımla anlatmaya çalışalım. Öncelikle yemeğin göz önündeki bir maliyeti olacaktır. Bu maliyeti zaten faturada görüyorsunuz . Ancak çalışanların hoşnutsuzluğu, orta ve uzun vadede size bir maliyet getirecektir. En basitinden çalıştığı yerden memnun kalmayan çalışan ilk fırsatta daha iyi olduğunu düşündüğü başka yerde çalışmak ister. Bu da firmanız adına bir eksidir. Çünkü aynı işi yapacak birini bulsanız da işi öğrenmesi, verimli bir şekilde çalışması biraz zaman alacaktır. Elbette ki bu süre içerisinde bazı hataları da olacaktır. Üstelik işinin ustası olan birisinin ne kadar önemli olduğunu herkes bilir. Ya da yemekten kaynaklanan bazı sorunlar nedeniyle işlerin aksamadı da mümkündür. Yani yetişmesi gereken ürünler geç kalabilir, ya da kalitede sorunlar çıkabilir. Sadece bu örnek bile aslında catering fiyatları hakkında daha gerçekçi fikirler verebilir. Üstelik iyi bir yemek uzun vadede kendisini amorti eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.