CateringToplu Yemek

Catering Hizmetlerinde Kalite

Az ya da çok fark etmez, çalışan bir insan için beslenme en az yapılan iş kadar önemlidir. Özellikle catering hizmeti alıyorsanız bu aynı zamanda işletmenin verimliliğini doğrudan etkiler. Hatta çoğu işveren catering firmasını bir çeşit prestij olarak görür. Peki bunun gerçeklik payı nedir?

Catering Hizmetleri

Catering ve Kalite Standartları

Hemen her catering firmasının belirli başlı kalite standartları olur. Ancak bunlardan hangileri ya da kaç tanesi size hitap ediyor? İlk olarak aklınıza fiyatı gelebilir. Ancak uzun vadede ucuz diye tercih ettiğiniz yemekler daha da pahalıya gelebilir. Basit bir örnekle açıklamak gerekirse, kalitenin bir bedeli olur.

Lezzetli ve Prestijli Catering Hizmeti

Catering hizmetinin bazen bir prestij olarak da görüleceğinden bahsetmiştik. Bunu daha da netleştirmek gerekirse… Basit bir örnekten yola çıkarak başlayalım. İlk olarak tanınmış firmaların kalitesi ve lezzeti de bilinir. Üstelik bu konu bir çeşit itibar meselesi de yapılabiliyor. Elbette ki itibar sağlıktan ya da kaliteden daha önemli değil. Bu yüzden de çalışacağınız firmayı seçmeden önce birkaç önemli konuya dikkat etmelisiniz.

catering
Catering


Catering Firmalarında Neye Dikkat Etmelisiniz?

  • İlk olarak catering firmasının sağladığı hizmetlere bakabilirsiniz.
  • İkincisi ise yemeğin kalitesine bakmak olabilir. Örneğin yemeği yediğinizde midenizde hafif de olsa bir yanma oluyor mu? Ya da özellikle sulu yemeklerde yemeğin yağı, salçası ya da meyanesi nasıl görünüyor?
  • Bir diğer önemli konu elbette ki yemeğin lezzeti olacaktır. Kaliteli bir yemek doğal olarak lezzetli olur.
  • Ancak lezzet tek başına yeterli değildir. Yemeklerin kalori hesabı iyi yapılmış olmalı. Lezzetli bir yemekten sonra hafif bir şekerleme kulağa iyi gelebilir. Ancak doğal olarak hiç bir iş veren bunu istemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir