Catering

Catering Sektörünün Geleceği

Catering, modern zamanlarda öne çıksa da köken olarak çok eskilere dayanır. En basitinden yerinde üretim ya da taşıma yemek işi hemen tüm topluluklarda bir şekilde vardı. Hatta gelecekte de catering sektörü daha da büyüyecek denilse hiç de abartı olmaz. Peki bu büyümeni sebebi nedir? Ya da neden bu sektör hiç eskimez?

Catering Firmalarının Geleceği

Catering Doğal İhtiyaçtır

Her şeyden önce catering doğal bir ihtiyaçtır. Özellikle işletmeler için adeta can simididir denilse yeridir. İlk olarak yemeği kendi üretmekle catering firması ile çalışmak arasında ciddi farklar olacaktır. Bunlardan ilkini maddi boyut olarak değerlendirebiliriz. Şöyle bir örnek vererek daha da açıklarsak:

Catering Neden İhtiyaçtır?

Diyelim ki 100 kişilik bir firma var. Bu firma her gün sadece öğle yemeği çıkarmak zorunda. Eğer kahvaltı, akşam ya da gece vardiyaları varsa durum daha da zorlaşır. Öncelikle öğle yemeği için düşünelim. Bu firma öncelikle yemek için mutfak kurmak zorunda kalacaktır. Haliyle ekipmanlar, ayrı bir elektrik ve su tesisatı kurulacak. Dolap, kuru gıda için raflar ve temizlik malzemeleri için ayrı bir yer gerekir. Kaldı ki bulaşık makinesi, ocak ve fırın gibi demirbaşlar için de masraf yapılacak. Henüz mal alımına gelmedik bile.

Catering Firması İle Çalışmak

Mutfakta çalışacak personel, mutfağın ayrıca faturalarda artan masrafı, ürün alımları…. Ama tüm bunlarla uğraşmak yerine catering firmasıyla çalışarak sadece maliyetten ciddi bir tasarruf edebilirsiniz. Kaldı ki bu sadece mali olarak değil, zamandan ve mekandan da tasarruf anlamına gelir. Size sadece yemek yenecek ve yemeği dağıtacak alan gerekecektir. Isıtıcı ve küçük bir dolap ile de bu ihtiyacınızı çok rahat karşılayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir