CateringToplu Yemek

Doğru Catering Şirketi Bulmak

İstanbul gibi bir büyük şehirde işletmeniz varsa yemek sizin için ciddi bir uğraş olacak demektir. Özellikle çalışan sayınız fazlaysa işletmenizin verimi, çalışanların mutluluğu gibi pek çok şeyde yemeğin doğrudan bir etkisi olduğunu bilirsiniz. İşte tam da bu yüzden doğru catering şirketi ile çalışmanız oldukça önemli bir hale gelir. Bu hem lezzetli bir öğün, hem de mutlu çalışanlar anlamına geliyor. Peki hangi firmayla çalışacaksınız ya da firma seçerken nelere dikkat edeceksiniz?

Catering Şirketi

Catering Şirketi ve Beklentileriniz

Elbette ki her firma çalıştığı catering şirketinden kaliteli hizmet bekler. Ancak burada birkaç ufak detaya dikkat etmelisiniz. Tasarruf etmek isterseniz seçtiğiniz ya da istediğiniz hizmetleri bir gözden geçirmelisiniz. Böylece işletmeniz için makul oranlarda tasarruf edebilirsiniz. Bunların dışında kaliteden ve hijyenden zaten tasarruf etmek gibi ihtimal olamaz. Sonuçta sağlık her şeyden önce gelir. Üstelik kalitesiz ve sağlıksız koşullarda üretilen yiyecekler uzun vadede daha büyük zararlara neden olabilir.

Catering Şirketi
Kurumsal Catering

Catering Şirketi ve Sunulan Hizmetler

Catering şirketi ile çalışırken bazı hizmetler sizin için daha önemli olabilir. Bu hizmetleri maddeler halinde saymak gerekirse;

  • İlk olarak mutfak malzemeleri, mutfağınızda kullanacağınız tabak ya da tabldot arasında bir seçim yaparsınız. Genellikle ağır iş yapılan yerlerde tabldot tabak kullanılır. Ancak bunun da çeşitleri olacaktır. Örneğin, beyaz melamin tabaklar ya da krom – çelik tabaklar gibi… Daha sonra buna göre bulaşık makinesi ve deterjan gibi ek ihtiyaçlarınız olacaktır. Ya da tabldot tercih edip bulaşıkları da catering şirketine devredersiniz.
  • İkinci olarak ek malzemeler, bunlar da peçeteden baharatlara kadar geniş bir yelpazede ihtiyaç duyacağınız kalemler.
  • Ayran ya da Yoğurt, eğer ağır bir iş yapıyorsanız çalışanlarınız her gün ayran ya da yoğurt yemek isteyebilir. kaldı ki İstanbul’da tekstil ve metal sanayii başta olmak üzere bu tarz bir isteği olan çok sayıda firma var.
  • Ekmekler, maddi boyutu bir yana israf olmaması için ekmekleri tam kararında istemelisiniz.
  • Salatalar, eğer ne yemek olursa olsun sağlıklı olsun isterseniz salata ya da salatbar seçeneğini tercih edebilirsiniz. Böylece size menüden bağımsız olarak farklı çeşitte lezzetler ve salatalar gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.