Catering

En İyi Catering Firmaları Nasıl Olur

Catering Firmaları

Büyük ve ciddi bir firmaysanız iyi bir catering firması ile değil en iyi catering firmaları ile çalışmak istersiniz. Bu hem kalite hem de maliyet açısından hemen herkesin tercih edeceği bir durumdur. Ancak piyasada bu konuda oldukça fazla marka olması ve sağlık, temizlik gibi konuların olması sizi oldukça düşündürecektir. Peki bir catering firmasından bekledikleriniz nelerdir? İşe bu soruya cevap arayarak başlayalım.

En iyi catering firmaları

Catering Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her şeyden önce ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Bunun için birkaç basit soruyla başlayalım. Mesela aşağıdaki sorular iyi bir başlangıç olabilir.

  • Firmanızda kaç kişi yemek yiyecek? Çalışan personelin yemek ihtiyacını karşılamak her işveren için önemli bir konudur. Üstelik bu personelin mutlu olması işinizin daha da iyi ilerlemesi için de gereklidir.
  • İkinci olarak ise firmanızda mutfağınız bulunuyor mu? Yemek yapmasanız bile yemeği servis edecek bir alan, yemeğin yeneceği bir alanınız var mı?
  • Yemeği ısıtacak düzeneğiniz, peçete, tuz ve baharat gibi temel yemekhane malzemeleriniz var mı?
  • Yemeği tabldot ile mi yoksa tabaklar ile mi servis edeceksiniz?
  • Akşam mesaisi, gece mesaisi ya da sabah kahvaltısına kalan personeliniz var mı?

Bu temel sorulardan sonra firmaların menüleri, fiyatları ve sunduğu hizmetleri karşılaştırabilirsiniz. Zaten iyi catering firmaları bu konularda ve fazlasında size seçenekleri sunacaklardır.

Catering Firmaları

En İyi Catering Firmaları İle Çalışmak

İşte tüm bu sorulara kısa cevaplar vererek başlayacak olursak en iyi catering firmaları ile nasıl çalışacağınızı belirleyebilirsiniz. İlk olarak yemek yiyecek personel sayınızı belirleyin. Çünkü bazı firmalar belirli kişi ve altındaki işletmelere servis yapmıyor. İkincisi ise hemen her firma yemeği birkaç saat erken bırakır. Örneğin öğle yemeğini 10 – 11 gibi bırakırlar. İyi bir firma bu yemeği ısı geçirmez thermobox ile bırakır. Zaten tüm yere zamanında yemek yetiştirmek için bu gereklidir. Bu şekilde bırakılan bir yemeği ısıtacak bir sisteme ihtiyacınız olacak. Bunu da her careting firması karşılamıyor maalesef. Ayrıca mutfağınızda tabldot ya da tabaklarla yemek servis edecekseniz peçete gibi temel ihtiyaçlarınızın da karşılanması gerekir. İşte tüm bunları ve daha fazlasını sunan bir firma ile çalışmak hem midenize hem de bütçenize iyi gelecektir.

Bizimle İletişime Geçin

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.