Catering

Geçmişten Geleceğe Catering Hizmeti

Catering Hizmetleri

Beslenme insanlığın başından beri ciddi bir mesele olagelmiştir. Bu sorunu her toplum her tarih diliminde zamanın şartlarına göre bir şekilde çözmeyi başardı. Ancak temel mantık halen değişmedi. Tarihin her döneminde büyük uygarlıklar tarafından bir çeşit catering sistemi kurulmuştur. Hatta sayı ya da yüz ölçümü küçük olsa dahi farklı seviyelerdeki topluluklarda farklı uygulamalarla catering sistemi gelişmeye büyük katkı sağlamıştır. Bunun ispatı için kısa bir tarih turu atmak yeterli olacaktır.

catering
Antik Piramitlerden Modern Piramitlere

En basit haliyle antik Mısır uygarlığında piramit yapımında çalışan işçiler için bir çeşit catering sistemi vardı. Doğal olarak yemek olmadan çalışmak imkansız. Hatta Kapadokya bölgesini gezdiyseniz eğer eski ve ilk kiliselerin, manastırların da bir çeşit yemekhanesi olduğunu göreceksiniz. Elbette ordular, işçiler, tüccarlar ve daha birçokları için yemek ihtiyacı vardı. Üstelik bu ihtiyaç hiç bir zaman azalmadı hatta daha da arttı denilebilir. Öyle ki artık hemen her yerde catering hizmeti almak çok kolay. Örneğin diyet yapıyorsanız ya da çok büyük bir işletmede çalışıyorsanız rahatlıkla yemek sorununuzu çözebiliyorsunuz.

Modern Zamanın Catering Hizmetleri

Kurumsal Catering Firmaları

Günümüzde sadece catering işi yapan firmalar var. Bu firmalar sayesinde sayısız insan ve iş yeri daha rahat çalışabiliyor. Üstelik catering başlı başına bir sektör ve bu sektörde çok ciddi bir istihdam oranından söz etmekteyiz. Elbette bu büyüklükte bir sektörün de beli başlı standartları olmak zorunda. Sonuçta sağlık, verimlilik gibi pek çok etken doğrudan ya da dolaylı olarak bu sektöre bağlı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir