CateringToplu Yemek

Lezzeti Tecrübeyle Birleştiren Kurumsal Catering Firmaları

Kurumsal Catering Firmaları

Catering kelimesi başlı başına bir sektörü ifade eder. Bu sektör kendi içinde farklı kollara ayrılsa da ülkemizde genel olarak bu ayrım göz ardı edilir. Ancak yine de her türlü ihtiyaç için kurumsal catering firmaları tercih ediliyor. Peki ama her catering firması her ihtiyaç için uygun hizmet verebiliyor mu? Mesela kokteyl için ve tabldot yemek için aynı firmayı mı tercih etmelisiniz? 

Catering

Kurumsal Catering Firmaları İle Çalışmak

Öncelikle kokteyl ve tabldot yemek hizmeti ayrı uzmanlıklar ister. Bu uzmanlık alanları genel olarak benzese de tamamen başka bir iştir. Örneğin tabldot yemek için hazırlanan menü önceliklidir. Oysa kokteyl organizasyonu (mesela tanıtım, sergi açılışı gibi) için sunum ön plana çıkar. Ayrıca kokteyl için servis yapılacaktır. Dolayısıyla da sunulan ikramların lezzeti ve kalitesi kadar sunum yapan personel de ön plandadır. Bu basit ama önemli detaya bir de tecrübe katsayısı da eklenir. İşte burada kurumsal catering firmaları ile çalışmanın önemi devreye giriyor. Yapılan işin kalitesi, lezzeti, sunumu işi yapan firmanın tecrübesi ve kurumsallığı ile doğru oranda artar. 

tabldot firmaları
tabldot firmaları

Kurumsal Catering Firmalarından Neler Beklersiniz?

Kurumsal catering firmaları lezzetin ve kalitenin yanında kurumsal kimliğe de sahiptir. Bu kimlik çerçevesinde hareket ederler ve iş yaparlar. Örneğin bir firma kokteyl için kurumsallaşmış ise o firmadan tabldot yemek için aynı verimi bekleyemezsiniz. Ya da aynı şekilde tabldot yemek için uzmanlaşan bir firmadan kokteyl organizasyonu için verim alamayabilirsiniz. Çünkü bu ikisi birbirinden tamamen ayrıdır. Farklı iş gücü, tecrübe ve yetişmiş elemana ihtiyaç duyar. Ancak ülkemizde sınırlı da olsa bu iki alanda da hizmet veren firmalar faaliyet gösteriyor. Kaldı ki yerinde üretim ile taşıma yemek sistemi arasında da ciddi farklar olmasına karşın bu iki alanda da gayet başarılı catering firmaları var.  Son olarak tecrübe ve kurumsallığı birleştiren bir firma ile çalışmak size hem zamandan hem de iş gücünden ciddi tasarruf sağlar. Ayrıca lezzetli ve sağlıklı yemeklerin iş yerinizdeki verimi arttırdığını da kendiniz göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.